Přepis energií online s digitálním podpisem

Je to tak, „opravdový“ podpis na papírové smlouvě u nás není pro přepis energií potřeba. Stačí rychlý a jednoduchý digitální podpis online. Platí pro něj to, co pro „klasický podpis“: Je pro každého člověka jedinečný, má stejnou právní váhu a je i stejně bezpečný..

 

Jak funguje digitální podpis? Úplně jednoduše

  1. Jakmile vyplníte všechny potřebné kolonky ve formulářích, zbývá jen vámi uvedené informace zkontrolovat, odsouhlasit a podepsat smlouvy.
  2. Když všechno sedí a se vším souhlasíte, je na řadě podpis.
    E-mailem vám přijde odkaz na stránku, kam přepíšete ověřovací SMS kód. Ten vám pošleme na telefonní číslo uvedené ve formuláři.
  3. Vyskočí na vás okno, do kterého se podepíšete myší. Vlastně podobně, jako když jste si kdysi kreslili v programu Malování. A je to!
    Stejně jednoduché je to na mobilu. Jen místo myši použijete prst.

Vůbec nevadí, když váš digitální podpis nevypadá jako ten „papírový“. S tím, že nebude dokonalý a elegantní, se počítá. Dokonce může být úplně jiný, než jste zvyklí. Navíc se kvůli bezpečnosti kromě podpisu samotného zaznamenává i IP adresa a čas, kdy k podepsání došlo.

Digitální podpis funguje na všech počítačích i mobilech

Abyste se mohli digitálně podepsat, nemusíte nic stahovat a instalovat. Stejně tak nezáleží na tom, jaký operační systém nebo prohlížeč na počítači používáte. U mobilů a tabletů je jedno, jestli máte Android nebo iOS. Jedinou podmínkou je, abyste měli povolený JavaScript. 

Začít s přepisem můžete zde